Dowiedz się więcej!

Dowiedz się więcej!

Operacje bariatryczne w ramach NFZ

Operacje bariatryczne w ramach NFZ wykonuje w Klinice Chirurgii Ogólnej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (WIML) w Warszawie

Kwalifikacja do operacji odbywa się w ramach Poradni Chirurgii Ogólnej WIML (konieczne jest skierowanie do Poradni Chirurgii Ogólnej z rozpoznaniem E66.0) lub w ramach konsultacji w Body Clinic w Warszawie i Orto-Live w Radomiu.

Operacje komercyjne

Operacje z zakresu chirurgii bariatrycznej wykonuje komercyjnie w Szpitalu Medicover w Warszawie. 

Osoby zainteresowane zapraszam na konsultacje do Kliniki Medycyny Wellness Szpital Medicover

(tel. +48 500 900 905)

Więcej o operacji...

Więcej o operacji...

Wykonywane operacje

Operacje rewizyjne

Operacje rewizyjne w chirurgii bariatrycznej to zabiegi, które są wykonywane u pacjentów, którzy w przeszłości byli poddani operacji bariatrycznej ale ze względu na niezadawalający efekt lub powikłania wymagają ponownego leczenia chirurgicznego. Operacje, które wykonuje obejmują usuwanie opaski żołądkowej, powtórne operacje u pacjentów z nawrotem masy ciała po pierwotnie wykonywanych operacjach rękawowej resekcji żołądka lub operacji wyłączenia żołądkowego na pętli Roux-en Y. 

Wyłączenie żołądkowe na pętli Roux-en Y (Roux-en Y Gastric Bypass)

Idea operacji polega na wycięciu z żołądka nowego zbiornika żołądkowego (tzw. małego żołądka) o pojemności około 50-70ml.  Ciągłość przewodu pokarmowego odtwarza się za pomocą zespolenia z jelitem cienkim na pętli Roux-en Y. Jednocześnie tworząc pętlę pokarmową oraz enzymatyczną. W ten sposób poza elementem ograniczającym objętość spożytego pokarmu modyfikuje się dodatkowo wchłanianie w jelitach.  Jest to sprawdzona operacja bariatryczna, która doskonale sprawdza się u pacjentów z zaawansowanym refluksem.

Rękawowa resekcja żołądka (Sleeve Gastrectomy)

Operacja polega na istotnym zredukowaniu pojemności żołądka. W trakcie zabiegu usuwa się około 70-80% żołądka - w efekcie tworzy się mankiet (rękaw), którego pojemność wynosi od 100-200 ml. Jest to najbardziej popularna operacja bariatryczna na świecie co zawdzięcza bardzo dobrym efektom w zakresie masy ciała

Chirurgia bariatryczna

Chirurgiczne leczenie otyłości zwane również chirurgią metaboliczną to operacje minimalnie inwazyjne, które powodują utratę nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej u pacjentów z otyłością.

Operacje najczęściej polegają na zmniejszeniu żołądka. Czasami wykonuje się również manewr przełączenia pętli jelitowych.

W efekcie doprowadza się do istotnej utraty masy ciała co w wielu przypadkach pozwala pacjentom na przedłużenie oczekiwanej długości życia poprzez zapobieganie poważnym powikłaniom otyłości!

Wiesz ile pacjenci chudną po operacji? Sprawdź z PredictBMI!