Kontakt:

 

Warszawa

 

Klinika Medycyny Wellness

Szpital Medicover

Aleja Rzeczypospolitej 5

02-972 Warszawa 

500 900 905

 

Body Clinic 

ul. Sierakowskiego 4/U3

784 677 618

 

Radom

 

Orto-Live
 
ul. Lekarska 2A
 
602 660 944
 
 
 

Strona opracowana przez dr. Michała Janika

Zdjęcie portretowe wykonane przez dr. Jana Gietkę

Urodziłem się w Skarżysku-Kamiennej.  Dzieciństwo i młodość spędziłem w Radomiu.

W latach 2003-2006 uczęszczałem do IV LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Po zdaniu matury rozpocząłem studia lekarskie na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Po uzyskaniu dyplomu w 2012 roku wyjechałem do Kenii, gdzie pracowałem jako lekarz wolontariusz w Szpitalu Misyjnym w Chaaria.

Po powrocie do Ojczyzny rozpocząłem pracę oraz specjalizację z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Torakochirurgicznej i Metabolicznej Wojskowego Instytutu Medycznego.

W roku 2016 wyjechałem do Stanów Zjednoczonych gdzie zostałem pracownikiem naukowym (research fellow) na uniwersytecie Case Western Reserve University School of Medicine w ramach stypednium Fundacji Kościuszkowskiej. Odbyłem również staż naukowo-kliniczny w Department of Surgery, University Hospital Cleveland Medical Center oraz staż kliniczny w Bariatric & Metabolic Institute (clinical observer) w Cleveland Clinc.

Po zakończeniu stypendium w roku 2017 uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych, który obroniłem w Wojskowym Instytucie Medycznym. Za rozprawę doktorską zostałem wyróżniony oraz nagrodzony przez Dyrektora WIM.

W 2017 roku przyznano mi również Stypendium MNiSzW dla Wybitnych Naukowców.

W latach 2016/2017 oraz 2017/2018 miałem przyjemność być otrzymać Nagrodę I stopnia Dyrektora WIM za oryginalne i twórcze osiągnięcie naukowe oraz Zespołową Nagrodę III stopnia Dyrektora WIM za oryginalne i twórcze osiągnięcie naukowe (2017/2018).

W kwietniu 2019 roku zostałem zaangażowany terminowo jako pracownik naukowy w Texas Tech University Health Science Center, Lubbock w Stanach Zjednoczonych.

W marcu 2020 roku otrzymałem certyfikację z zakresu chirurgii bariatrycznej.

W listopadzie 2020 roku zdałem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny otrzymując jeden z czołowych wyników, tym samym otrzymałem tytuł specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej.

W czerwcu 2021 roku zakończyłem pracę w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytut Medycznego w Warszawie i wraz dr Brągoszewskim stworzyliśmy program chirurgicznego leczenia otyłości w Szpitalu Medicover w Warszawie.

W ramach klinicznej pracy wykonuję operacje z zakresu chirurgii bariatrycznej/metabolicznej, chirurgi minimalnie inwazyjnej w chorobach pęcherzyka żółciowego, przepuklin pachwinowych oraz chirurgii ostro-dyżurowej.

Zajmuje się również chirurgią estetyczną u pacjentów po masywnej utracie masy ciała, a także medycyną estetyczną.

 

O mnie